اجرای آلاچیق فلزی

اجرای آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی، یک مدل جدید از آلاچیق ها می‌باشد که از فلز ساخته می‌شود و دارای چند عدد پایه فلزی است که سقف فلزی بر روی این پایه‌ها قرار می گیرند. درجاهای مختلف می توان از این آلاچیق ها استفاه کرد مثلا در باغ ها، ویلاها، محوطه پارک ها، پارک های مسافری که در کنار خیابان‌ها قرار می‌گیرند.

دلیل استفاده از این آلاچیق ها برای این است که ما در فضای باز با جود برف و باران بتوانیم به راحتی از محیط اطرافمان نهایت لذت را ببریم بدون اینکه بر اثر باران یا برف خیس شویم.

آلاچیق درزندگی امروزی دارای نقش مهمی هستند به این گونه که انسان امروزی وقت بسیار کمی برای تفریح و گشت و گذار دارد و آن هم به خاطرزندگی سخت امروزی که به دلیل مشکلات اقتصادی دیگر وقتی برای گشت و گذار ندارد و همین امرباعث شده است که افراد از پارک‌ها استفاده زیادی داشته باشند و نهایت یک وعده ازنهار یا شام را همراه با خانواده خود در آلاچیق‌هایی که درپارک‌ها وجود دارند به سر ببرند و در نهایت کم بودن وقت با وجود این آلاچیق‌ها در هوای گرم یا بارانی یا برفی از محیط اطراف خود لذت ببرند.

اجزای آلاچیق های فلزی

این آلاچیق ها که از جنس فلز می باشد به نسبت آلاچیق‌هایی که از جنس چوب هستند دارای دوام بیشتر و طول عمر بسیار می باشند. در قسمت سقف این آلاچیق‌ها معمولا از ورق های گالوانیزه دارای رنگ ها و مدل های مختلفی می باشند مانند طرح پرچین یا سفال و… استفاده شده است. فلزهایی که در ساخت پایه های این آلاچیق ها استفاده می شود معمولا سعی شده است که از جنس ضد زنگ باشند تا بتوانند در برابر باد یا باران به مدت طولانی دوام داشته باشند. و دارای طراحی هی مختلفی می باشند.

اجرای آلاچیق فلزی

نوشته های مشابه

طراحی و ساخت آلاچیق فلزی

بهتر است طرحی را انتخاب کنیم که متناسب با محیطی باشد که در آن آلاچیق ساخته می شود. شکلی که برای آلاچیق نیز انتخاب می شود باید متناسب با محیط باشد به این گونه که مثلا در پارک ساخته می شود یا در باغ یا ویلا ها می تواند چند ضلعی باشد یا مربع یا شکل دایره داشته باشد.

بعد از اینکه یک طرح را برای آلاچیق ها انتخاب کردیم شروع به کارگذاری صفحه ستون های آلاچیق می‌کنیم. بعد از این کار شاسی های مربوط به آلاچیق که از جنس فلز هستند را قرار می‌دهیم.

اجرای آلاچیق فلزی

درواقع شروع به ساختن چارچوب فلزی می کنیم. اگر از این چارچوب فلزی و همچنین شاسی استفاده نکنیم در این صورت این سازه چوبی که در ساخت این آلاچیق ها استفاده می شود به راحتی از بین می رود. پس از این موارد بخش چوب را بر روی شاسی ها نصب می کنیم.

بعد از اتمام این مرحله سقف آلاچیق را قرار می‌دهیم. اکنون که آلاچیق طراحی و تمام شد می توانیم بخش‌های مختلف آن را به هر شکلی که می خواهیم رنگ آمیزی نماییم که این کار باعث می شود آلاچیق دوام و عمر طولانی بسیاری داشته باشد.

هزینه ساخت آلاچیق

ساخته شدن آلاچیق دارای هزینه های متفاوتی می باشد و به روش های مختلفی برآورد می شود. شرکت های ساخت آلاچیق هزینه های متفاوتی را ارئه می دهند برخی از شرکت ها بر اساس متر مربع هزینه ساخت را برآورد می کنند و در بعضی موارد نیز ابزار آلاتی که در ساخت آلاچیق‌ها به کار می‌رود می تواند بر هزینه ساخت آلاچیق تاثیر بگذارد. اما با توجه به اینکه این آلاچیق ها از جنس فلز می باشند و سقفشان نیز از جنس وزق گالوانیزه می باشد این موارد باعث می شود که هزینه ساخت آلاچیق بالا باشد.

سقف ویلا

بر طبق موقعیت مکانی که ویلاها در آن ساخته می شوند سقف ویلاها می تواند متفاوت باشد که انواع سقف ویلاها وجود دارد. مثلا می توان به انواع سقف ویلاها اشاره نمود از جمله: سقف شیروانی، سقف شیبدارو… می باشد. اگثر ویلاها در مناطق شمالی ساخته می شود.

در این مناطق چون بارندگی و بارش برف زیاد است سعی می شود که از سقفی با دوام و عمر طولانی استفاده شود. که در برخی موارد از ورق های گالوانیزه برای پوشش سقف ویلاها استفاده می شود. ولی برخی از طراحان برای سقف ویلاها اکثرا سقف شیبدار را پیشنهاد می کنند.

گالری عکس آلاچیق فلزی

تمامی عکس های زیر توسط تیم ویلا سقف اجرا شده است و شما میتوانید جهت دریافت طرح یا استعلام قیمت و دیگر سوالات خود با ما در تماس باشید.

نمایش بیشتر مطلب

ویلا سقف

ویلا سقف با بیش از 30 سال سابقه فعالیت مجری انواع سقف های شیروانی و شیبدار،اجرای پروژه ویلا از صفر تا صد و خدمات تخصصی سقف شیبدار و پیشانی ساختمان و سقف های سوله و کارگاهی و انبار ها می باشد.مدیریت : عوض حقیقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.