سقف سوله

سوله چیست؟

سقف سوله؛ سوله به طور معمول یک سازه سقف ساده است که یک طبقه می‌باشد و در یک باغ یا در یک قطعه زمین است که برای نگهداری، سرگرمی یا کارگاه استفاده می‌شود. سایبان‌ها از نظر اندازه و پیچیدگی ساخت به طور قابل‌توجهی متفاوت هستند. از نوع روباز ساده که برای پوشاندن وسایل باغ طراحی شده تا سازه‌های بزرگ با قاب چوبی و سقف‌های زبانه‌دار. سوله‌های مورداستفاده در مزارع یا صنایع می‌توانند سازه‌های بزرگی باشند. سوله‌ها شامل سوله‌های فلزی بر روی یک قاب فلزی، پلاستیکی و قاب به‌صورت تمام چوب (سقف ممکن است از روکش آسفالت یا ورق قلع باشد) و سوله‌هایی ساخته شده از مواد وینیل می‌باشند.

سوله‌های کوچک ممکن است شامل یک کف چوبی یا پلاستیکی باشند درحالی‌که ممکن است کف‌های دائمی‌تری روی یک بتون یا پایه بتونی ساخته شوند. برای جلوگیری از سرقت یا ورود کودکان، حیوانات اهلی و غیره ممکن است سوله‌ها قفل شوند. فرهنگ علاقه‌مندان به سوله در چندین کشور برای افرادی که از ساخت سوله و گذراندن وقت در آنها برای استراحت لذت می‌برند وجود دارد. در استرالیا و نیوزیلند مجله‌هایی به نام{The Shed} ، انجمنی برای علاقه‌مندان به سوله وجود دارد.

سوله‌ها ممکن است به‌عنوان “ساختمان‌های جانبی” در آیین‌نامه شهرداری طبقه‌بندی شوند که می‌تواند اندازه، ظاهر و فاصله آنها از ساختمان اصلی و خطوط مرزی را تنظیم کند. ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین سوله‌ها به‌صورت کیت در دسترس هستند. این کیت‌ها برای افراد عادی طراحی شده‌اند تا بتوانند با استفاده از ابزارهای معمول از آن استفاده کنند. برای سوله‌های چوبی و پلاستیکی هم کیت سوله و هم طرح DIY موجود است. از سایبان برای ذخیره ابزار و وسایل خانه و باغ مانند تراکتور چمن، و لوازم باغبانی استفاده می‌شود. علاوه بر این، از سوله‌ها می‌توان برای نگهداری وسایلی که برای نگهداری در خانه مناسب نیستند مانند بنزین، سموم دفع آفات یا علف‌کش‌ها استفاده کرد.

برای خانه‌هایی با باغ‌های کوچک یا نیازهای ذخیره‌سازی متوسط​، چندین نوع سوله بسیار کوچک وجود دارد. سوله‌ها نه‌تنها از سطح زمین کمتری استفاده می‌کنند، بلکه دارای نمای کمتری نیز هستند که مانع دید و یا برخورد با محوطه‌سازی می‌شوند. وقتی از سوله برای نگهداری ابزار استفاده می‌شود، از قفسه‌ها و قلاب‌ها اغلب برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. سوله‌های مسقف به سبک گامبرل که شبیه یک انبار به سبک هلندی هستند، دارای یک سقف شیب‌دار بالا هستند که فضای ذخیره‌سازی در منطقه را افزایش می‌دهد. برخی از سبک‌های گامبرل فاقد اتاق انبار هستند و از مزایای کاهش ارتفاع کلی برخوردار می‌باشد. سبک دیگر سوله کوچک، سوله ساندویچ پانل مخصوص مناطق نمکی است.

بسیاری از سوله‌ها دارای شکل سقف خمیده یا اوج هستند. یک سوله خمیده دارای یک قسمت سقف است که به سمت پایین زاویه دارد تا آب باران از بین برود. این یک طراحی ساده و کاربردی است که به‌ویژه در کنار دیوار یا حصار مناسب است. همچنین ارتفاع این سوله‌ها معمولاً از سایبان رأس معمولی کمتر است، بنابراین در صورت وجود هرگونه محدودیت ارتفاع می‌تواند انتخاب بهتری باشد. دو قسمت سقف در قسمت وسط به هم می‌رسند و فضای بیشتری برای سر در مرکز نسبت به کناره‌ها ایجاد می‌کنند. این نوع به‌طورکلی به‌عنوان یک طرح جذاب‌تر و سنتی در نظر گرفته می‌شود.

طرح‌های دیگر از سوله
معرفی و بررسی سایر طرح های سوله

طرح‌های دیگر از سوله

طرح دیگر سوله، رأس معکوس است. در این طرح در به‌جای جلو در یک دیوار کناری قرار گرفته است. مزیت اصلی طراحی رأس معکوس این است که درب به‌جای باریک‌ترین قسمت، در قسمت وسیع سوله باز می‌شود و بنابراین دسترسی به همه مناطق برای بازیابی یا ذخیره تجهیزات راحت‌تر است . سوله‌های بزرگ‌تر و گران‌تر به طور معمول از چوب ساخته می‌شوند و شامل ویژگی‌هایی مانند پنجره‌ها، سقف زنجیره‌ای و پریزهای برق است که معمولاً در خانه‌ها وجود دارد. سوله‌های بزرگ‌تر فضای بیشتری را برای انجام سرگرمی‌هایی مانند باغبانی و یا تعمیر موتور کوچک فراهم می‌کنند.

نوشته های مشابه

برخی از سوله‌ها ایوان‌های کوچکی دارند و یا دارای مبلمان هستند که به آنها امکان انجام بهتر کارها را می‌دهد. در برخی موارد کارگران دورکاری و به‌طورکلی مشاغل خانگی که در آب‌وهوای معتدل زندگی می‌کنند، از سوله‌های چوبی کوچک و متوسط ​​به‌عنوان دفاتر خارج از منزل استفاده می‌کنند.

این مورد به‌ویژه در انگلستان و همچنین ایالات متحده درحال‌رشد است. صاحبان سوله می‌توانند سوله‌های چوبی را متناسب با ویژگی‌هایی به خانه اصلی تبدیل کنند. تعدادی از گزینه‌های تزئینی مانند درپوش‌ها، کرکره‌ها، گلدان‌ها را می‌توان به سوله‌ها اضافه کرد و همچنین می‌توان گزینه‌های دیگری مانند نیمکت، سطح شیب‌دار، سیستم‌های تهویه (در مواردی که بخاری استخر در یک سوله نصب شده است) و روشنایی الکتریکی را اضافه کرد. در آشیانه‌هایی که برای باغبانی طراحی شده‌اند و به آنها “سوله‌های گلدان” می‌گویند اغلب از پنجره‌ها یا نورگیرهایی برای نوردهی، توری‌های تهویه و نیمکت سفالگر برای مخلوط کردن خاک و گیاهان در گلدان‌ها استفاده می‌شود.

انواع ساخت‌های سوله
سوله فلزی، وینیل، پلاستیکی و چوبی از انواع ساخت سوله می‌باشند.

انواع ساخت‌های سوله

ساخت سوله دارای انواع اصلی است که به آنها اشاره می‌کنیم:

  • فلزی
  • روی قاب فلزی
  • پلاستیکی و قاب پلاستیکی
  • ساخت سوله‌هایی که تمام آنها به‌وسیله چوب است
  • قاب چوبی، سایدینگ چوب و سقف چوبی
  • سوله‌های وینیل ساخته شده بر روی یک قاب چوبی

هر نوع مزایا و معایب مختلفی دارد که صاحب‌خانه باید آنها را در نظر بگیرد. به‌عنوان‌مثال درحالی‌که سوله‌های فلزی در برابر آتش و موریانه مقاوم هستند، اما ممکن است به‌مرورزمان زنگ‌زده یا در اثر وزش باد شدید یا بارهای سنگین برف به شدت آسیب ببینند. اصلاح یا شخصی‌سازی سوله‌های چوبی از پلاستیک یا فلز آسان‌تر است، زیرا ابزار نجاری و مهارت‌های اساسی نجاری به‌راحتی در دسترس است. سوله‌های ساخته شده از قاب وینیل، قاب چوبی، مقاومت قاب چوبی را با جنبه بدون نگهداری سایدینگ وینیل ترکیب می‌کنند و نیازی به رنگ‌آمیزی نیست.

آیین‌نامه بین‌المللی، ساختمان سوله را به‌عنوان ساختمان یا سازه‌ای از ویژگی‌های لوازم جانبی تعریف می‌کند و آنها را در گروه سودمند و متفرقه U طبقه‌بندی کرده است. سوله‌های فلزی ساخته شده از ورق فلز نازک (فولاد گالوانیزه، آلومینیوم یا آهن) متصل به یک قاب فلزی است. سوله‌های فلزی در برابر آتش، پوسیدگی یا موریانه‌ها انتخاب خوبی هستند و از مقاومت خوبی برخوردارند. بااین‌حال سوله‌های فلزی ممکن است به مرور زمان زنگ بزنند، به‌ویژه اگر از فولادی ساخته نشده باشند و گالوانیزه نباشد. توجه داشته باشید که بتن بسیار خورنده است، بنابراین هنگام مونتاژ سوله باید مراقب باشید تا از تماس با پانل‌های بیرونی جلوگیری شود.

همچنین برخی از انواع سوله‌های فلزی که دارای دیواره‌های نازک هستند به‌راحتی دندانه‌دار می‌شوند که ممکن است برخی از انواع سوله‌های فلزی نازک را به گزینه‌ای ضعیف برای مناطق مستعد آسیب یا فعالیت‌های پرتردد مانند مشاغل کوچک تبدیل کند. در آب‌وهوای سرد سوله‌های فلزی با دیواره‌های نازک باید برف‌ویخ از سقف پاک شوند، زیرا ممکن است در اثر جمع‌شدن برف سنگین این فلز نازک آسیب ببیند. ازآنجاکه وزن سوله‌های نازک فلزی بسیار کمتر از سوله‌های پلاستیکی چوبی یا PVC است، سوله‌های فلزی نازک بیشتر در معرض آسیب‌دیدن در اثر وزش باد شدید قرار دارند.

برای جلوگیری از آسیب بادها، سوله‌های فلزی نازک باید با پیچ به یک پایه بتونی متصل شوند. در کشورهایی مانند استرالیا که آب‌وهوا به‌طورکلی معتدل است، از سوله‌های فلزی بسیار بزرگ برای بسیاری از صنایع استفاده می‌شود. سوله‌های فلزی راه‌راه بهتر می‌توانند در برابر بار و باد و برف مقاومت کنند، زیرا شکل موج‌دار باعث تقویت فلز نسبت به سطح مسطح می‌شود. کیت‌های سوله پلاستیکی با استفاده از پلاستیک‌های سنگین قالب مانند PVC و پلی‌اتیلن ممکن است هزینه کمتری نسبت به سوله‌های ورق فلز داشته باشند. رزین‌های پی‌وی‌سی و پلی‌اتیلن مقاوم در برابر نور اشعه ماورا بنفش سوله‌های پلاستیکی در فضای باز را نسبت به چوب مقاوم‌تر، سبک‌تر، بادوام‌تر و در برابر فرورفتگی و برش مقاوم‌تر می‌کنند و از ثبات بیشتری برخوردار هستند.

آنچه که از سوله‌ها باید بدانید
نکاتی کاربردی در مورد انواع سوله‌ها

آنچه که از سوله‌ها باید بدانید

کیت‌های سوله پلاستیکی در کنار وینیل معمولاً از کم‌هزینه‌ترین انواع ساخت سوله هستند. سوله‌های با کیفیت بالاتر از قاب‌های فلزی مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش و روکش پودر استفاده می‌کنند. بسیاری از سوله‌های پلاستیکی به‌صورت مدولار ساخته شده‌اند تا در صورت خرید از تولیدکننده آسانسورها، تخته‌های گیره، قفسه‌ها، اتاق زیر شیروانی، پنجره‌ها، نورگیرها و سایر لوازم جانبی را بعداً اضافه کنید. سوله‌های پلاستیکی در معرض آسیب حشرات موریانه نیستند و به نگهداری کمی نیاز دارند و به دلیل خاصیت ضدپوسیدگی، نیازی به استفاده از مواد نگهدارنده ندارند. این امر باعث می‌شود که این سوله‌ها در آب‌وهوای متغیر مانند انگلستان ترجیح داده شوند و بیشتر از آنها استفاده کنند. برخلاف سوله‌های چوبی یا فلزی که غالباً به مجوز ساخت احتیاج دارند، در بسیاری از مناطق سوله‌های پلاستیکی به چنین اجازه‌ای نیاز ندارند.

سوله‌های چوبی ظاهری طبیعی دارند که می‌توانند به‌خوبی با محیط‌های باغ ترکیب شوند. چوب با وجود مقاومت به‌مرورزمان می‌توانند پوسیده، شکافته، تاب‌خورده و یا در معرض کپک قرار بگیرند؛ بنابراین سوله‌های چوب باید برای محافظت و مراقبت شوند و سوله‌های چوبی نیاز به نگهداری منظم دارند. به دلیل زیبایی و محافظت از چوب گاهی اوقات سایبان‌ها دوباره لکه‌دار می‌شوند. آتش‌سوزی و در بعضی مناطق حمله موریانه نیز از مشکلات احتمالی است.

می‌توان مواد نگهدارنده را روی کانکس‌های چوبی قرارداد تا از آسیب رسیدن به چوب ناشی از قرارگرفتن در معرض باران، زمین مرطوب، نور ماورا بنفش، شرایط سخت آب‌وهوایی و حمله قارچ‌ها جلوگیری کرد. سوله‌های وینیل به طور معمول با ساختار استاندارد چارچوب چوب و تخته رشته رشته ای بر روی دیوارهای پوشیده شده با سایدینگ وینیل استاندارد، می‌شوند شوند. سایدینگ وینیل از چوب OSB و قاب در برابر رطوبت ناشی از باران و برف محافظت می‌کند. سوله‌های وینیل هرگز نیازی به رنگ‌آمیزی ندارند و فاقد تعمیر و نگهداری هستند.

سوله‌های وینیل از سوله‌های پلاستیکی یا فلزی مقاوم‌ترند و معمولاً متناسب با قوانین ساختمانی محلی ساخته می‌شوند و در تمام شرایط آب‌وهوایی از جمله زمستان‌هایی با بارش برف سنگین، مناسب می‌باشند. این امر به دلیل آن است که از یک قاب چوبی قوی استفاده می‌کنند و صفحات OSB دارای پشتیبانی ساختاری قوی‌تر از سایدینگ یا سقف فلز نازک یا PVC هستند. سوله‌های فلزی، پلاستیکی و رزینی ارزان‌ترند، اما در زمستان نمی‌توانند از پس تحمل وزن برف برآیند (ممکن است سقف‌ها غوطه‌ور شوند). سوله‌های وینیل نیز گزینه‌های رنگی بیشتری را ارائه می‌دهند.

ازبست

در سال‌های اولیه و میانی قرن بیستم، بسیاری از سوله‌های باغ و گاراژهای خانگی از ورق‌های سیمان آزبست ساخته شده‌اند که بر روی یک قاب آهنی بسیار سبک استفاده شده‌اند. نگرانی در مورد ایمنی باعث شد که این عمل متوقف شود، اما ارزان و طولانی‌مدت بود و هنوز هم بسیاری از آنها را می‌توان در باغ‌های انگلیس مشاهده کرد. از سال 2013 در انگلیس سوله‌های باغی ساخته شده ازTPR  جایگزینی پایدار برای بتن شدند. آنها به طور معمول به‌مراتب مستحکم‌تر و مقاوم‌تر از سوله‌های سنتی هستند. یک سوله ساخته شده از TPR در سال 2014 به‌عنوان اولین سوله تأیید شده تبدیل شده است. در استرالیا و نیوزیلند می‌توان از اصطلاح سوله برای هر ساختمانی استفاده کرد که محل اقامت نباشد و در انتها یا طرفین یا هر دو طرف باز باشد.

سبک سقف سوله

خانه‌های سوله‌ای از طراحی خانه‌های مدرن در دهه 60 و 70 شکل گرفتند. حرکت به سمت محیط‌زیست در آن زمان به دلیل ظاهر طبیعی و چوبی آن بر تحسین سبک افزود. تقریباً هم‌زمان با جنبش محیط‌زیست، استفاده از این سبک در سقف سوله؛ هم‌زمان با بحران انرژی در ذهن مردم در آن زمان بود. برخی از این طرح‌ها از عناصر طراحی غیرفعال خورشیدی استفاده می‌کنند، مانند پنجره‌های رو به جنوب همراه با عناصر داخلی مانند کف آجر یا دیوارهای سنگی خانه‌ها که برای جمع‌آوری و ذخیره گرما به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی طراحی شده‌اند و موردعلاقه معماران در آن زمان بود.

تأثیرات سبک

ویژگی‌های ساده سقف‌های سوله چشم‌نواز و ابتکاری بودند. سبک سقف‌های سوله کم‌کم توسط معماران چارلز مور، دونلین لیندون، ویلیام ترنبول، رابرت ونتوری و ریچارد ویتاکر رواج یافت. خانه‌های سوله‌ای با وجود ساخت در سراسر کشور بیشتر در غرب و جنوب غربی ایالات متحده دیده می‌شوند. این سبک یک حد وسط بین پایان جنبش مدرن و انبوه‌سازی چندگانه پست‌مدرنیسم است. سبک سوله مربوط به نقشه‌های خانه Ranch، طرح‌های Split Level House و دیگر سبک‌های خانه معاصر و مدرن است. آنها را می‌توان از نیوانگلند تا شمال غربی اقیانوس آرام و هرجای دیگر یافت.

وسایل منحصربه‌فرد مانند بالش یا کوسن، مبلمان چوبی و گیاهان خانه جدا از اینکه در فضای داخلی هستند، به سبک سوله است. گرچه این سبک را هم در مناطق مسکونی و هم در مناطق شهری می‌توان یافت، اما همچنان در مناطقی که خواستار اقامتگاه هستند و خانه‌هایی که در مناطق کوهستانی برای تفریح گاه ساخته شده‌اند رایج است. امروزه پروژه‌های مدرن مسکن شهری با عناصر سبک سوله، مانند خانه منفعل و سایر ساختارهای کارآمد انرژی در سراسر کانادا ظاهر شده است. سبک طراحی را می‌توان در مناطقی مانند ونکوور، مونترال و تورنتو یافت. تفکر مدرن به طور فزاینده‌ای بر چگونگی زندگی کانادایی‌ها تأثیر گذاشته است و این موج جدید ساختمان و استقبال از روندهای مثبت زیست‌محیطی ساکنان بیشتری را تحت تأثیر قرار داده است تا گزینه‌های مسکن مانند سبک سوله‌ای را بررسی کنند.

هنگامی‌که دربارهٔ یک سوله می‌شنویم، اولین چیزی که ممکن است به ذهن ما خطور کند یک ساختمان کوچک در حیاط پشتی خانه است که به‌صورت جداگانه یا چسبیده در خانه ساخته شده است. مدل سوله که در واقع خانه‌ای واقعی است ممکن است یک مکان دور باشد. سبک طراحی سقف سوله که به‌راحتی با کنار هم قرارگرفتن فرم‌های جعبه‌مانند شناخته می‌شود، بیش از نیم‌قرن است که به‌عنوان یک دسته معماری قانونی و مبتکرانه خود را حفظ می‌کند. از اواسط تا اواخر دهه 1900، بیشتر خانه‌های سوله‌ای از یک تا دوطبقه متغیر بودند تا سطح پایین خود را حفظ کنند.

فضای بیرونی دینامیک و نامتقارن خانه‌های سوله‌ای معمولاً از چوب و سنگ مستطیل کاملاً محکم یا لمس‌های بتنی ساخته شده است. دیوارهای بیرونی معمولاً با سایدینگ صفحه شستشو پوشانده می‌شوند و به طور افقی، عمودی یا مورب به‌هم‌پیوسته‌اند. در اوایل دهه 1970  مدل سوله‌ای در ساختمان‌های مسکونی و تجاری با شعله‌های معماری پیشرفته مورداستفاده قرار گرفت.

این سبک در دهه 1970 در آلاسکا قدرت زیادی پیدا کرد. بیشتر ساخت‌وسازها در جریان بحران انرژی انجام شده است، بنابراین برخی از آنها از صفحات خورشیدی و مخازن رو به جنوب استفاده می‌کنند. این سبک اغلب برای خانه‌های در زمان تعطیلات، مدارس، مجتمع‌های آپارتمانی و آپارتمان‌ها استفاده می‌شد. ازآنجاکه مردم خواستار خانه‌هایی با نگهداری کمتر بودند، محبوبیت آنها کاهش یافت. فضای داخلی چوب باعث می‌شد که خانه‌های مدل سوله‌ای، از نگهداری نسبتاً بالایی برخوردار شوند.

ملاحظات ارزیابی

برای واجد شرایط بودن به‌عنوان یک عنصر کمک‌کننده در یک منطقه، سوله باید خط سقف و عدم تقارن مشخص را حفظ کند. اضافات را می‌توان به این سبک اعمال کرد درحالی‌که خصوصیات متمایز آن را خصوصاً در یک منطقه حفظ می‌کند. خانه‌های مدل سوله اغلب در مناطقی یافت می‌شوند که حاوی فریم‌های A  باشند. موقعیت و مکان برای کل منطقه بسیار مهم است. سوله سبک بالا می‌تواند به‌صورت جداگانه زمانی باشد که اکثر ویژگی‌های اصلی سبک و حداقل سه ویژگی سبک ثانویه را داشته باشد. یکپارچگی طراحی، طرز کار و مواد مهم است که سوله به‌صورت جداگانه واجد شرایط باشد. اضافه‌شدن ساختمان‌های سبک باعث می‌شود که آنها به طور جداگانه واجد شرایط نباشند.

کاشی‌های پلاستیکی سقف

مصالح مقاوم و ضد آب بهترین استفاده برای سقف سوله یا ساختمان باغ است. در نوارهای کاشی برای نصب آسان‌تر و سریع‌تر، کاشی‌های سبک سقف از پلاستیک نیمه بازیافتی ساخته می‌شوند و وزن آنها فقط 6 کیلوگرم در مترمربع است. این واقعیت که بسیار سبک‌وزن هستند، به این معنی است که هنگام قراردادن آنها در سقف سوله آسان‌تر از عهده آنها برمی‌آید و خود سوله نیازی به نگه‌داشتن وزن غیرضروری بر روی سقف ندارد. کاشی‌ها به‌راحتی به هم می‌خورند و یک پوشش سقف کاشی‌کاری شده با ظاهری کاملاً معتبر را ایجاد می‌کنند. کاشی‌های پلاستیکی در هشت رنگ وجود دارند، از جمله سیاه که ارزان‌ترین گزینه است. این نوارهای کاشی سبک با استفاده از سه پیچ در هر نوار کاشی نصب شده و از پایین سقف به بالا ثابت می‌شوند.

فراموش نکنید که برای اطمینان از ضد آب ماندن سقف سوله، اندکی هم‌پوشانی داشته باشید. با انتخاب کاشی‌ها یک عنصر اضافی برای نصب وجود دارد، زیرا باید حاشیه‌های خشک را در دو انتهای سقف نصب کرد تا ظاهر را به‌درستی تمام کند و از ضد آب بودن اطمینان حاصل کند. اکنون زمان آن است که قبل از آغاز هوای سخت ماه‌های زمستان، به سقف سوله خود توجه کنید.

در مرحله اول باید وضعیت کلی سقف سوله را بررسی کنید. آیا قسمت‌هایی از پوشش سقف سوله، از سوله دور شده است؟ آیا ترک‌خورده و پاره شده است؟ یا سوراخ‌هایی وجود دارد؟ (فضای داخلی را بررسی کنید تا آب وارد نشود) در این صورت مطمئناً لازم است که یک پوشش سقف با کیفیت بهتر را در نظر بگیرید. به طور سنتی سقف ریخته شده با نمد پوشانده خواهد شد که ارزان و آسان برای استفاده است و معمولاً بادوام‌ترین روش برای پوشاندن سقف ریخته شده شما نیست. نمد برای سقف ریخته شده در مقایسه با نوعی که برای ساخت خانه‌های تجاری استفاده می‌شود کیفیت نسبتاً پایینی دارد.

آیا برای سقف سوله خود باید از تیرهای 2 × 4 یا 2 shed 6 استفاده کنید؟

 شما می‌توانید از سقف‌های (2 × 6) یا (2 × 4) برای سقف‌هایی با سطح (3/12) یا بیشتر استفاده کنید. اما این به‌اندازه کلی سوله شما بستگی دارد. برای سقف‌هایی که بارهای سنگین برفی را تجربه نخواهند کرد، یک سقف شیروانی می‌تواند تا 22 سانتی‌متر با تیرهای (2 × 4) گسترش یابد. برای سقف‌هایی که برف یا باد شدید را تجربه می‌کنند و مسافت یکسانی را طی می‌کنند، از تیرهای (2 × 6) استفاده کنید. اگر سقف سوله شیروانی ساده‌ای دارید استفاده از تیرهای (2 × 4) منطقی‌تر است، مگر اینکه سوله بسیار بزرگی داشته باشید. اگر یک سقف شیب‌دار داشته باشید استفاده از تیرهای (2 × 6) بهتر است، زیرا دیفرانسیل قیمت زیاد نخواهد بود و سقف سوله؛ شما ظرفیت بارگذاری بسیار بیشتری خواهد داشت.

هر منطقه از چه سقف سوله استفاده می‌کنند؟

اگر در منطقه‌ای بدون برف و بارش شدید زندگی می‌کنید، باید از {2 × 4} استفاده کنید. به یاد داشته باشید شما می‌توانید یک سایبان سقف شیروانی را تا (17 “با SYP و 15”) با {2 × 4} در {24 {O.C  استفاده کنید. برای اکثر صاحبان سوله، این بیش از اندازه برای سوله‌های حیاط خانه است. شما همیشه می‌توانید تیرهای خود را به هم نزدیک‌تر کرده و به بازه زمانی بیشتری برسید. اگر سقف شما برف یا باد شدید را تحمل می‌کند، از تیرهای (2 × 6) استفاده کنید. تیرهای  SYP 2 × 6}در24} می‌تواند بیش از (18) برای سوله سقف شیروانی باشد. یک تیرک  SPf می‌تواند تقریباً 15 سانتی‌متر در همان ابعاد باشد.

اگر می‌خواهید بازه بیشتری به دست آورید، دوباره آنها را به هم نزدیک کنید. به یاد داشته باشید این توصیه فقط در مورد سقف‌های ریخته شده‌ای است که زمین آنها از (3:12) بیشتر باشد. اگر سقفی با ارتفاع کمتر از (3:12) دارید، نباید از 2×4}} استفاده کنید. اگر ترجیح می‌دهید از سقف‌های ریخته شده (2 × 4) برای ساخت سقف خود استفاده کنید، همیشه از تیرچه برجسته (2 × 6) استفاده کنید حتی اگر تیرهای آن (2 × 4) باشد.

اطلاع از قیمت‌ها
قیمت اجرای پوشش سقف سوله با بهترین کیفیت در ایران

اطلاع از قیمت‌ها

برای آگاهی و اطلاع جامع از خریدوفروش پوشش سقف سوله به سایت ما و بخش “سقف سوله” مراجعه فرمایید.

نمایش بیشتر مطلب

ویلا سقف

ویلا سقف با بیش از 30 سال سابقه فعالیت مجری انواع سقف های شیروانی و شیبدار،اجرای پروژه ویلا از صفر تا صد و خدمات تخصصی سقف شیبدار و پیشانی ساختمان و سقف های سوله و کارگاهی و انبار ها می باشد.مدیریت : عوض حقیقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.