لمبه

لمبه چیست؟

از موردتوجه‌ترین پوشش دیوارها، لمبه است که در خانه‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌گردد. اغلب برای این پوشش دیوار از چوب کاج استفاده می‌کنند، زیرا هم ارزان است و هم در مقابل رطوبت مقاومت خوبی دارد. برای ساخت لمبه از چوب‌های دیگر مانند نراد، یولکا، ساسنا و غیره استفاده می‌کنند که می‌توانید از آن برای سقف و کف هم استفاده کنید. برای کف بهتر است از چوبی استفاده کنید که در مقابل رفت‌وآمد مقاومت خوبی داشته باشد و از بین نرود، پس بهتر است برای کف از چوب کاج استفاده نکنید.

برای نصب هم نیاز به زیرکاری درست دارید، نباید از پیچ برای نصب استفاده کنید و باید این متریال را به کف یا به دیوار میخ‌کوبی کنید. اگر در زیر کار شما گچ باشد این کار به‌آسانی انجام می‌گردد، اما اگر سیمان باشد کار شما سخت‌تر خواهد بود. در سال‌های قبل از رنگ‌هایی مانند سیلر کیلر و نیم پلی‌استر برای پوشش لمبه چوبی استفاده می‌شد، اما امروزه از رنگ‌های گیاهی مخصوص چوب استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که رنگ‌های شیمیایی ایجاد سرطان می‌کند، پس رنگ‌های گیاهی برای منزل شما مناسب‌تر است و همین‌طور هزینه آنها کمتر می‌باشد و سریع‌تر اجرا می‌گردند. لمبه چوبی را در ابعاد و ضخامت مختلفی می‌توان سفارش داد.

ابعاد و مشخصات فنی لمبه

ابعاد لمبه؛ با ضخامت 12 میلیمتر پر طرفدار است، اما 10 میلی‌متر آن بهتر است. ضخامت 16 میلیمتر برای دیوارکوب و سقف کاذب ایده‌آل است. از این محصول با ضخامت بالای 20 میلیمتر به‌عنوان کف‌پوش استفاده می‌شود و ضخامت بالای 25 میلیمتر آن برای محیط سرد و کوهستانی استفاده شود بهتر خواهد بود. امروزه افراد زیاد به‌وسیله لمبه کوبی برای خود ساختمان و یا خانه زیبایی می‌سازند و نمای بیرون، دیوار، سقف و کف بنایشان زیبایی بیشتری از طریق لمبه چوبی به دست می‌آورد. علاوه بر زیبایی، چوب عایق خوبی در برابر سرما است و شما نیازی به سیمان و گچ هم نخواهید داشت.

سقف‌های چوبی کاذب که بیشتر مناسب خانه و فضاهای کوچک مانند اداره‌جات هستند، نمای زیبایی را به خانه خواهند داد. برای اینکه بخواهید سقف چوبی نصب کنید، ابتدا باید کلاف‌کشی کنید. در مرحله بعد لمبه‌کوبی صورت می‌گیرید. به انتخاب خودتان می‌توانید از چوب‌های پهن یا باریک استفاده کنید. کاربرد لمبه در نمای ساختمان، پوشش سقف کاذب، دکوراسیون داخلی منزل، ساخت سونا خلاصه می‌شود.

اطلاع از قیمت‌ها

برای قیمت لمبه؛ و لمبه کوبی در کف، سقف و دیوارها به سایت ما در بخش ” لمبه” وارد شوید.

نوشته های مشابه
نمایش بیشتر مطلب

ویلا سقف

ویلا سقف با بیش از 30 سال سابقه فعالیت مجری انواع سقف های شیروانی و شیبدار،اجرای پروژه ویلا از صفر تا صد و خدمات تخصصی سقف شیبدار و پیشانی ساختمان و سقف های سوله و کارگاهی و انبار ها می باشد.مدیریت : عوض حقیقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.