نصاب شیروانی

نصاب شیروانی کیست؟

نصاب‌ها سقف‌ها را می‌سازند و تعمیر می‌کنند. آنها مواد را مانند سیمان و خاک رس نصب می‌کنند و قطعات آسیب‌دیده را برای اطمینان از ایمنی ترمیم می‌کنند. آنها می‌توانند در بام مسکونی یا صنعتی تخصص داشته باشند. یک سقف ساز یا نصاب یا مکانیک سقف یا پیمانکار سقف، یک تاجر است که در ساخت سقف تخصص دارد. سقف سازها یا نصاب شیروانی با استفاده از انواع مواد از جمله شینگل، قیر و فلز سقف ساختمان‌ها را تعویض، تعمیر و نصب می‌کنند. کار نصاب می‌تواند از نظر جسمی طاقت‌فرسا باشد، زیرا شامل بلندکردن وسایل سنگین و همچنین بالارفتن و خم شدن و زانو زدن اغلب در شرایط بد آب‌وهوایی است.

در استرالیا به این نوع نجاران، نجار بام گفته می‌شود و اصطلاح سقف ساز به شخصی گفته می‌شود که روکش سقف (تایل و ورق و غیره) را نصب می‌کند. در ایالات متحده و کانادا، آنها اغلب به‌عنوان پیمانکاران سقف نامیده می‌شوند. سقف شما اولین خط دفاعی در برابر شرایط جوی شدید از وزش باد شدید تا امواج گرما است، بنابراین مهم است که بهترین شرکت بام و مواد را انتخاب کنید. محصولات بادوام، نصب با کیفیت و طرز کاردرست برای محافظت از سرمایه‌گذاری شما بسیار مهم است. این مواردی است که هنگام استخدام پیمانکار سقف سازی یا نصاب شیروانی؛ باید در نظر بگیرید.

استخدام پیمانکار سقف سازی که می‌توانید به آن اعتماد کنید

هنگامی‌که تصمیم به سقف سازی داشتید و نیاز به یک پیمانکار سقف یا نصاب شیروانی؛ برای شما ضروری شد، باید کسی را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید. آنها نه‌تنها باید مهارت و تجربه لازم را داشته باشند، بلکه به مدارکی هم نیاز دارند. طبق قانون هر کاری که باعث تغییر شرایط بیرونی یا داخلی خانه شما شود، باید توسط یک متخصص ساختمان دارای مجوز انجام شود. این امر بررسی وضعیت مجوز آنها را از اهمیت بالایی برخوردار می‌کند. سعی کنید نصاب شیروانی که اعتبار زیادی دارد را برای کار خود انتخاب کنید. پیمانکار سقف سازی باید در کار کیفیت کار خود دارای اعتبار باشد و تحقیق در مورد اعتبار آنها بسیار حیاتی است.

نصاب‌ها چه کاری انجام می‌دهند؟

نصاب‌ها با استفاده از ابزار دستی و سایر تجهیزات (به‌عنوان‌مثال داربست) سقف‌ها را می‌سازند و تعمیر می‌کنند. نصاب شیروانی از پایداری و ضد آب بودن سقف اطمینان حاصل می‌کند و سیستم‌های عایق‌بندی را نصب می‌کند.

به‌طورکلی، وظایف نصاب شیروانی شامل موارد زیر است:

  • ساخت و تعمیر سقف‌ها.
  • انتخاب تایل و شینگل چوب و سایر مصالح لازم بام.
  • اطمینان از تحویل به‌موقع پروژه‌های سقف.

نصاب شیروانی چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟

بسته به دامنه و محل اجرای پروژه، نصاب‌ها می‌توانند یک کارآموزی بام یا یک پروانه مربوطه داشته باشند یا یک پیمانکار منفرد باشند. برخی نیز این کار را با آموزش مناسب از متخصصان در محل یاد می‌گیرند. مسئولیت‌های کاری نصاب شیروانی ممکن است شامل دانش مواد و تاکتیک‌های موردنیاز برای کار بام باشد. همچنین محل کار نیاز به استقامت و تعادل دارد، زیرا سقف سازها در هنگام کار با ماشین‌آلات و تجهیزات مختلف اغلب در ارتفاع کار می‌کنند. سقف سازها همچنین جزئیات گرا هستند و قابلیت چند وظیفه‌ای دارند، یعنی چندین کار را باید بتوانند در کنار هم انجام بدهند و چندبعدی باشند.

باتوجه‌به وجود تنوع در مدل سقف‌ها نصاب‌ها متفاوت‌اند

چهار نوع نصاب شیروانی اصلی وجود دارد:

نوشته های مشابه
  • شینگل کار که در درجه اول شینگل، کاشی و سایر محصولات میخی را روی سقف‌هایی با شیب 5:12 یا بالاتر نصب می‌کند.
  • سقف سازهای فلزی که بر روی پانل‌های فلزی تمرکز می‌کنند.
  • سقف سازهای تک‌لایه یا “مسطح” که روی سقف‌هایی مانند سقف‌های تک لایه یا فوم تمرکز می‌کنند
  • سقف سازهای “گرم” که با استفاده از محصولات مبتنی بر قیر کار می‌کنند.

بااین‌حال غیرمعمول نیست که شرکت‌ها کار اجرای سقف خود را به چندین سبک و باتوجه‌به انواع بام ارائه دهند. برخی از تولیدکنندگان فقط نصاب‌های از قبل تأیید شده را مجاز می‌دانند، بنابراین به این چهار نوع نصاب محدود می‌شوند. همان‌طور که در حوزه‌های کاربردی پیمانکاران سقف سازی را می‌توان در طبقه‌بندی سقف سازهای صنعتی یا تجاری، سقف سازهای کارخانه‌های تولیدی، سقف سازهای مسکونی، سقف سازهای تجاری طبقه‌بندی کرد. بر اساس انواع مواد، سقف را می‌توان با نام‌های سقف تراس، سقف فلزی، سقف پلی‌کربنات، سقف فولادی، سقف PVC، سقف نورگیر نیز طبقه‌بندی کرد.

قراردادها، ضمانت‌ها و سایر اسناد را با دقت بررسی کنید

بدون مطالعه دقیق قراردادها، قراردادی را امضا نکنید. کسبه حرفه‌ای بدشان نمی‌آید اگر برای درک هرگونه توافق وقت بگذارید. آنها خوشحال هم خواهند شد که با شما بنشینند و هر چیزی را که نمی‌فهمید برای شما توضیح دهند. اطمینان حاصل کنید که هر ضمانت همراه با سقف جدید شما را درک می‌کنید. نصاب شیروانی موظف‌ است که بابت کاری که برای شما انجام می‌دهد، ضمانت بدهند و به شما اطمینان بدهند که بعدها برای سقف منزل شما مشکلی پیش نخواهد آمد.

آپشن‌های محصول خود را ارزیابی کنید

مطمئن شوید که مواد استفاده شده توسط نصاب شیروانی بر روی سقف شما محصولات با کیفیت و متناسب با موقعیت و محیط زندگی شما هستند. شما باید مطمئن شوید که اجزایی مانند اتصال‌دهنده‌ها و غیره نیز با مصالح شما نیز سازگار هستند. مهم‌تر از همه، کلیه مواد باید با ضمانت جامع محصول از تولیدکننده، تأمین‌کننده یا واردکننده نیز تضمین شوند.

نمایش بیشتر مطلب

ویلا سقف

ویلا سقف با بیش از 30 سال سابقه فعالیت مجری انواع سقف های شیروانی و شیبدار،اجرای پروژه ویلا از صفر تا صد و خدمات تخصصی سقف شیبدار و پیشانی ساختمان و سقف های سوله و کارگاهی و انبار ها می باشد.مدیریت : عوض حقیقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.